KOMPOZYCJA KOLORYSTYCZNA LUB SAM, POJEDYNCZY KOLOR

ZNAKI TOWAROWE: NIEKONWENCJONALNE OZNACZENIA

KOMPOZYCJA KOLORYSTYCZNA LUB SAM, POJEDYNCZY KOLOR

KOMPOZYCJA KOLORYSTYCZNA LUB SAM, POJEDYNCZY KOLOR

  • jednak takie oznaczenie może uzyskać ochronę tylko w wyjątkowych okolicznościach, tj. wówczas, gdy w następstwie dużej popularności wśród odbiorców, odbiorcy ci zaczynają kojarzyć konkretnego przedsiębiorcę z konkretną marką wyłącznie po charakterystycznym kolorze, bądź po kombinacji kilku kolorów.

PRZYKŁADY

R.271601

ZT_NK_ORANGE
ZT_NK_ORANGE_2
ZT_NK_ORANGE_4
ZT_NK_ORANGE_3
  • chroniony dla usług telefonii komórkowej ORANGE. Powszechnie kojarzony z operatorem telekomunikacyjnym ORANGE Polska S.A., największym operatorem komórkowym w Polsce, dominującym dostawcą telefonii stacjonarnej w Polsce.

EUTM. 004381471

ZT_NK_REDBULL
ZT_NK_REDBULL_2
  • chroniony dla napojów energetycznych.

  • Zastrzeżono ochronę dla kolorów niebieskiego (Pantone 2747 C) i srebrnego (Pantone 877 C) zestawionych tak, jak pokazano na przedstawieniu zgłoszonego znaku towarowego. Proporcja kolorów wynosi około 50%-50%.

  • Znak jest w rzeczywistości używany konsekwentnie na opakowaniach napojów energetyzujących marki „Red Bull”.

IR. 1343965 / EUTM. 001222413

ZT_NK_DEWALT
ZT_NK_DEWALT_4
ZT_NK_DEWALT_3
ZT_NK_DEWALT_2
  • chroniony dla następujących towarów - Przenośne elektronarzędzia obsługiwane ręcznie (z wyłączeniem narzędzi ogrodniczych); wiertarki, wiertarki udarowe, narzędzia tnące, piły, wyrzynarki, piły tarczowe, ukośnice, piły do cięcia, frezarki, przycinarki, strugi, wkrętaki, wiertarko-wkrętarki, gwoździarki, młotki, młoty obrotowe, młoty pneumatyczne, szlifierki kątowe, szlifierki; Części i wyposażenie do wszystkich wyżej wymienionych towarów.Wskazany znak składa się z kombinacji kolorów żółtego i czarnego, zastosowanego na większej części widocznych powierzchni elektronarzędzi. Zastrzegane kolory - żółty, czarny. Wskazany znak jest w rzeczywistości używany konsekwentnie do nazwy marki „DeWALT”.

DE. 30571072

ZT_NK_NIVEA
ZT_NK_NIVEA_2
ZT_NK_NIVEA_3
  • chroniony dla kosmetyków, czyli produktów do pielęgnacji skóry i ciała.
  • Zastrzeżono ochronę dla koloru niebieskiego (Pantone 280 C). Znak jest w rzeczywistości używany do oznaczania kosmetyków marki NIVEA.

EUTM.001032937

ZT_NK_HIPP
ZT_NK_HIPP_3
ZT_NK_HIPP_2
  • chroniony m.in. dla takich towarów jak: jedzenie dla niemowląt; herbata, napoje herbaciane, kakao w postaci płynnej i w proszku, herbatniki, ciastka, wyroby cukiernicze, wyroby cukiernicze o przedłużonej trwałości, przekąski, wyroby cukiernicze, napoje bezalkoholowe, w szczególności soki owocowe i warzywne, nektary, napoje z soków owocowych, syropy owocowe i inne preparaty owocowe do sporządzania napojów bezalkoholowych; proszki i granulki do spożycia przez ludzi.Wskazany znak firmowy składa się z kombinacji kolorów: czerwonego, niebieskiego, pomarańczowego i ciemnofioletowego, jak pokazano na ilustracji, przy czym wymienione kolory występują zawsze w tej sekwencji, niezależnie od kierunku, w którym ciąg ten biegnie. Zastrzeżone kolory- czerwony, niebieski, pomarańczowy, ciemny fiolet.Wskazany znak jest w rzeczywistości używany konsekwentnie do nazwy marki „HIPP”:

EUTM.018124276

ZT_NK_MBANK
ZT_NK_MBANK_2
  • chroniony m.in. dla takich towarów jak: czytniki kart kodowanych magnetycznie; Magnetyczne nośniki danych; Dyski magnetyczne, obliczeniowe, optyczne, kompaktowe; Dyskietki; Hologramy; Aparatura do przetwarzania informacji; Maszyny liczące i sumujące; Pamięci komputerowe; Wykrywacze fałszywych monet; Bankomaty; Karty magnetyczne; Identyfikacyjne karty magnetyczne; karty kredytowe i bankomatowe; Oprogramowanie komputerowe do obsługi bankowości elektronicznej; a także dla usług, w tym między innymi: usługi bankowe i finansowe; emisja i obsługa kart kredytowych i debetowych, bonów, czeków podróżnych; emitowanie papierów wartościowych i obrót nimi; Usługi wycen finansowych i pośrednictwo giełdowe (akcje i obligacje); Usługi inwestycyjne; udzielanie kredytów oraz pożyczek; Bankowość i usługi w zakresie elektronicznego transferu kapitału; Maklerstwo; Pośrednictwo ubezpieczeniowe; usługi powiernicze i depozytowe; Handel walutami i wymiana walut; itd.Zastrzeżone kolory tworzące kompozycje kolorystyczną - (PANTONE:485C).; (PANTONE:419C).; (PANTONE:144C).; (PANTONE:186C).; (PANTONE:7461C).; (PANTONE:7739C).Wskazany znak jest w rzeczywistości używany konsekwentnie jako logo instytucji finansowej znanej w Polsce jako „mBank”